3 otázky při výběru ventilátoru

Potřebujete ventilátor, ale je jich tolik, že v tom začíná být trošku zmatek? Jak vybrat ten pravý? Odpovězme si na pár základních otázek, uvidíte, že v tom pak budete mít jasno.

1. Do jaké místnosti ho chcete?

Jeden ventilátor potřebujeme do kuchyně, což bude pravděpodobně spíše odsavač par a úplně jiný do koupelny a na WC. V obou případech se však používá malý nástěnný ventilátor, který svou velikostí odpovídá charakteru a velikosti místnosti.  

2. Kde se místnost nachází?

Tyto ventilátory jsou určeny především pro odsávání přes stěnu. S přibývající délkou potrubí totiž účinnost takového ventilátoru klesá. Obecně se uvádí, že za takovým ventilátorem by nemělo být potrubí o délce větší než 3 metry.

 

Pokud je potrubí opatřeno koleny a přidanými zpětnými klapkami, narůstá tlaková ztráta v systému a v krajním případě ventilátor nevykoná žádnou práci, pouze spotřebuje nějaký proud bez efektu.

 

Pro delší potrubí je vhodné vybírat ventilátory z kategorie potrubních. Jejich konstrukce umožňuje vytvořit větší tlak a překonat tlakovou ztrátu v potrubí. Při volbě takového ventilátoru stojí za zvážení odsávání z více míst najednou. Takové řešení je proto úsporné i proto, že nepořizujeme více samostatných ventilátorů.

 

 3. Bude v místnosti dostatek vzduchu?

Často se zapomíná na to, že do místnosti musí proudit nový vzduch, aby mohl být ventilátorem vyháněn ven ten starý. K tomu dobře poslouží dveřní mřížky. Přívod vzduchu musí být zajištěn též do celého obytného prostoru. Jinak nejen, že nedojde k požadované výměně vzduchu, ale výrazně se zkracuje životnost ventilátoru. Pohyb vzduchu v prostoru je důležitý i pro zamezení tvorby nežádoucích plísní.

 

Můžeme vybírat z ventilátorů vybavených zpětnou klapkou nebo automatickou žaluzií, časovým spínačem pro automatické vypnutí po nastaveném čase, nebo spínačem vlhkosti.

 

Tak už víte, který ventilátor je jako dělaný pro vás? Tak teď už si stačí jen vybrat

Pokud máte jakékoliv otázky nebo si chcete o ventilátorech s námi popovídat, zastavte se na naši prodejnu KARS, Ponávka 142/12, 602 00 Brno. 
Nebo se nám ozvěte na +420 545 211 408 nebo info@ventilatory-kars.cz.

 


zpět na výpis článků


Copyright © 2015 ventilatory-kars.cz | Využíváme služby Retail Acceleratoru společnosti Shockworks.